Disneyland-Paris

DİSNEYLAND’DA MACERA ZAMANI

Yorucu sünnet hazırlıkları ve ardından başarıyla üstesinden gelinmiş bir düğün telaşı, eğlenceli bir seyahati hak ettiğinizi gösteriyor. Hem sünnet çocuğunuzun da sünneti başında atması için güzel seyahat iyi gelecektir. Çocukların Walt Disney kahramanlarıyla coşup eğlenebilecekleri, büyüklerin ise heyecan sınırlarını zorlayacakları bir macera diyarı olan Disneyland’e gitmeye ne dersiniz ?

Tam bir masal ve macera diyarı Disneyland. Çocuklar ve içinde çocuk ruhu taşıyan herkesi büyüleyen, devasa bir oyun cenneti burası.
Euro Disney, Fransa’nın Marne la Velle bölgesinde bulunan ve 1992 yılları arasında 100 dönüme kurulmuş, Avrupa’nın hatta dünyanın en büyük Eğlence parkıdır. Paris’ten metroyla yaklaşık bir saatte gidiliyor. Walt Disney Stüdyoları ve Disneyland Park olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Burada dolaşırken ya yanınızda bilen birileri olması ya da bir harita olması iyi olur. Zira Disneyland oldukça büyük  ve farklı bölgeleri olan bir mini şehir gibi.

Paris-Disneyland

MASAL KAHRAMANLARI RESMİ GEÇİDİ

Disney Park’ın içinde beş küçük park var. Girişteki Main Street, renkli bir kovboy kasabası gibi. Burada çıngıraklı kapıları, ahşap balkonlarıyla yan yana dizilmiş kafeler, yeme içme mekanları ve hediyelik eşya dükkanları bir hayli fazlasıyla vardır. Tam bir karnaval meydanı… Fantasyland, masal kahramanlarının bulunduğu bölüm. Tam çocuklara göre. Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’in minik evi, Alice’in koca kulaklı tavşanı, Peter Pan ve daha pek çocukları mutlu etmek için bekliyor. Etrafta balonculari pamuk helvacılar ve dondurmacıların bulunduğu Fantasyland’de, çocuklar için tül kanatlar, peri kızı kostümleri, korsan kıyafetleri, ışın kılıçları da satılıyor.

Disneyland-oyuncakları

HEYECAN SINIRLARINI ZORLAYAN OYUNCAKLAR

Discoveryland, çocuklarla birlikte yetişkinlerin bilim dünyasına daldıkları bir park. Zaman makineleri, uçan dairler, füzeler, jetler, yıldız savaşları, üç boyutlu filmler var burada. Çocuğunuz biner mi bilemeyiz ama siz mutlaka Space Mountain adındaki rokete binip, uzay keşfi yapmaya cesaret etmelisiniz.
Adventureland, macera seven büyükler ve çocuklara hitap ediyor. Burada Karayip Korsanları’nın mağaralarını gezerken, çengel kollu, tek gözlü korsanlarla tanışacak, gerçek fırtına ve dalgalarla boğuşurken kendinizi korsan zannedeceksiniz. Çünkü Karayip Korsanlarının maceralarını canlandıran görüntüler var etrafınızda. Oyuncaklar, gerçek insanlar gibi. Hareket ediyorlar….
Indiana Jones ve Peril Tapınağı’nda, yüksek hızdaki arabanın dönemeçli ve yüksekten hızla inmeyi sağlayan raylar üzerindeki yolculuğunda ise çok heyecanlanacaksınız. Bu rayların bir bölümünde 360 derece dönecek şekilde ilerliyor araba. Bu macera dahil pek çok oyuncağa çocuklar, boy ölçümü yapılarak kabul ediliyor, hatırlatalım.
Gelelim, Frontierland bölümüne… Buradaki Teksas çiftlikleri, Kızılderili köyleri, Vahşi Batı sokakları kendinizi bir Amerikan filminde hissetmenizi sağlayacak. Hele bir de Mark Twain’in gemisiyle Mississippi Nehri’nde yolculuk yaparsanız, keyfinize diyecek olmaz.

WALT DISNEY STÜDYOLARI

Disney macerası sadece Disney Park’la bitmiyor. Walt Disney Stüdyoları da bir başka güzel! Burada, film özel efektlerini filmin içindeymiş gibi yaşama şansı buluyor, Disney animasyonlarını izleyebiliyorsunuz. Çılgın oyuncaklar burada da mevcut. Düşen Asansör ve Aerosmith Rock’ın Roller Coaster’ı, yetişkinler için heyecanın zirve noktası diyebiliriz.

DISNEYLAND SEYAHATİNİ NASIL PLANLAMA?

Disneyland seyahatini Paris seyahatiyle birleştirip, önce şehri gezerek, sonra da bir ya da iki tam gününüzü Disney’e ayırarak planlayabileceğiniz gibi, Paris’e iner inmez Disney’e doğru yol alabilirsiniz. Çünkü Charles de Gaulle Havalimanı’ndan direkt Disneyland’e giden otobüsler mevcut. Tren yolunu da tercih edebilirsiniz tabi. Üstelik Disneyland çevresinde pek çok otel var.
Disneyland’e giriş biletinizi kapıdan alabileceğiniz gibi Türkiye’den ayrılmadan önce Disneyland’in resmi internet sitesinden de satın alabilirsiniz.
Disneyland çok büyük bir park olduğundan tamamını gezmek ve tüm oyuncaklara binmek iki , velki üç gününüzü alabilir. Üstelik parkın kalabalığını da, oyuncaklara binme sıralarının uzunluğunu da hesaba katmanız gerekiyor.
Küçük bir hatırlatma: sıra beklemeyip daha kestirme yoldan oyuncaklara ulaşabilmeniz için “hızlı geçiş” noktaları var. Disneyland girişinden “hızlı geçiş bileti” aldığınızda gireceğiniz oyuncağın önceden belirlenmiş “hızlı geçiş” saatlerinde orada olursanız, başkaları gibi uzun kuyruğa girmenize gerek kalmadan oyuncağa ya da görmek istediğiniz alana ulaşabiliyorsunuz.
Paris ve Disneyland seyahatinizi kendiniz planlayabileceğiniz gibi bu işi kolaylaştırmak için tur şirketlerine de başvurabilirsiniz. Pek çok tur şirketi uçuş, konaklama ve Disneyland biletini kapsayan Disneyland paketleri sunuyor bunlardan da yararlanabilirsiniz.

Bilalpmk

Benzer Yazılar

sunnet-gezisi
İstanbulda-gezilecek-yerler
Paris-Disneyland
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir