sunnet-acitirmi

Her erkek çocuğunun hayatında erkekliğe ilk adım olarak attığı adımlardan biride Sünnettir. Çocuklarımız sünneti her ne kadar sevmese de, koktuğundan olmak istemese de dinimizde büyük bir yeri olduğundan günümüzde çocukları zorla sünnet ettiriyoruz. Peki çocuklarımızın bu kadar uzak durduğu ve bu kadar çok korktuğu sünnet acı verir mi? Sünnet acıtır mı? bunları sizlere cevaplayalım;

Eski zamanlarda yapılan sünnetlerde imkanların yetersiz kalması ve tecrübesiz sünnetçilerin yaygın olmasından sünnetler acı verici oluyordu. Eskiden günümüzdeki gibi uyuşturma, narkoz gibi şeyler olmadığında ve o zamanki kullanılan sünnet malzemelerinde oldukça yetersiz kalmasında sünnet işlemi oldukça zor geçiyordu buda sünnet olan kişinin acı çekmesine sebep oluyordu. Eskiden hastaneden çok fenni sünnetçiler vardı. Bazı fenni sünnetçilerin tecrübesi yetersiz kalmasından sünnetler bir acılı oluyordu.

Lakin günümüzde Fenni sünnetçilerin devri bitti. Hastanelerde üst düzey sünnet malzemeleri ve uyuşturma, narkoz gibi ilaçlar ile eskiden yaşanılan sünnet acılarına son vermektedir. Eskiden acı veren sünnetler günümüzde artık o eski acıyı vermiyor. Günümüzdeki çoğu hastaneler çocuğunuzu uyutarak sünnet işlemini gerçekleştiriyor. Çocuğunuz uyandığında sünnet bitmiş ve sünnet olurken çekilen hiçbir acıyı bilmeyecektir. Günümüzdeki sünnette bir tek pansuman olurken ufak bir yanma oluyor oda o kadar acı verici olmuyor.

Bu makalemizi okuyan aileler veya çocuklar günümüzde sünnet oldukça gelişti. Rahatlıkla hastaneye gidip acı çekmeden sünnetinizi olabilirsiniz.

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir