palyaco-gosterisi

SÜNNET DÜĞÜNLERİNDE ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCE

Sünnet organizasyonları, hem çocuklar hem  de anne babalar için son derece önemli ve daima güzellikler ile hatırlanacak bir etkinlik. Sünnet çocuğunun bu mutlu gününe renk katmak ve unutulmaz bir hale getirmek için düzenleyebilecek eğlence türlerini sizlere anlatıyoruz;

Bir sünnet düğününün olmazsa olmazlarından biri palyaçodur. Palyaço çocuklarla beraber oyunlar oynatıp yarışmalar yaptırır. Kazanan çocuklara küçük hediyeler vererek onların mutlu olmasını sağlar. Etkinlik sonunda çocukların yüzlerini boyar ve sosis balonlardan şekiller yapıp çocuklara hediye verir. Bu etkinliği pinyata ile daha da zengin hale getirmek mümkündür. Çocuklar pinyatadan dökülen şekerlemeleri bir an önce toplamak için büyük bir heyecan ve mutluluk duyarlar.
Çocukların hoş vakit geçirebileceği bir diğer aktivite ise sihirbazlıktır. Çocuklar ve hatta büyükler, gösteri sırasında sihirbaza asistanlık ederler. Gösteri sonunda sünnet çocuğu tavşan ya da kuş çıkartarak gösteriyi unutulmaz bir hale getirir. Bunun dışında kukla tiyatrosu, jonglör, ateşbaz, tahta bacak gibi özel gösteriler de eklenebilir etkinliğe.

elma-sekerci

DÜĞÜNDE ESKİ GÜNLERDEN BİR TAT

Düğününüzü geleneksel olarak sokak satıcıları ile de süsleyebilirsiniz. Sokak satıcılarından en popüler olanları popcorn ( patlamış mısırcı ), pamuk şekerci,  elma şekerci, Osmanlı macunu, şerbet ve maraş dondurması satıcılarıdır. Bu geleneksel lezzetleri hem yeni nesillere tanıtmak hem de misafirlerinizi eski günlere götürmek için güzel bir fırsat yakalayabilirsiniz.
Düğününüzü açık alanda gerçekleştiriyorsanız, günümüzün popüler eğlencelerinden şişme oyuncakları da kullanabilirsiniz. Şişme oyunlar ile çocuklara güzel bir park alanı oluşturabilirsiniz. Çocuklar bu oyun parklarında dilediklerince oynayabilirler. Alanımızın genişliğine ve bütçeye uygun çeşitli şişme oyuncaklar mevcut.

PANAYIR OYUNLARI

Etkinliğinize ekleyebileceğiniz bir diğer aktivite ise kaybolmaya yüz tutmuş panayır oyunlarıdır. Hem çocukların hem de büyüklerin zevkle oynadıkları eğlenceli oyunlardan bir veya birkaçını ekleyerek zevkli dakikalar geçirtebilirsiniz çocuklara.

SÜNNET EĞLENCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sünnet etkinliğinin sorunsuz geçmesi için organizasyon firmasını iyi seçmeniz gerekiyor. Seçeceğiniz organizasyon firmasının kullandığı ürünlerin kaliteli ve hijyenik olmasına özen gösterin. Referanslar çalıştığınız firmanın aynasıdır. Bu nedenle referansları göz ardı etmeyin. Ayrıca bütçe ne kadar önemli de olsa ucuza kaçmayın. Ucuz olması, kalitesiz ve kötü hizmet anlamına gelir. Bu özel gününüzün kabusa dönmesini istemezsiniz değil mi?
Umarız verdiğimiz bilgiler sorunsuz bir sünnet organizasyonu yapmanıza yardımcı olur. Hafızalardan silinmeyecek bir organizasyon geçirmeniz dileğiyle….

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir