sunnet-yontemleri

Sünnet İçin En İyi Yöntem

Her Müslüman erkek çocuğunun hem dinen hem de sağlığı için yaşı gelince sünnet olurlar. Çoğu çocuklar korktuğundan sünnetten kaçsalar da eninde sonunda sünnet görevini yerine getiriyorlar. Dinimizde önemli yeri olan ve hatta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v.)’in üzerinde durduğu sünnet günümüzde Müslümanlar için zorunlu bir hale gelmiştir. Eski zamanlarda sünnet olmak oldukça zor ve acı vericiydi lakin günümüz teknolojisi sünneti oldukça kolaylaştırdı ve can yakmayacak bir hale getirdi.

3 çeşit sünnet yöntemleri bulunmaktadır bunlar;

  • Fenni Sünnetçi: Sünnet yapmasını bilen kişilere fenni sünnetçi denir. Fenni sünnetçiler günümüzde pek fazla tercih edilmese de hala bu hizmeti veren kişiler bulunmaktadır.
  • Hastanelerde Sünnet: Günümüzden en yaygın olan ve en çok tercih edilen sünnet yöntemlerindendir.
  • Lazerle Sünnet: Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile çıkan yöntemlerden biridir.

Peki bu sünnet yöntemlerinden hangisini seçmeliyim? Diyorsanız kesinlikle cevabımız hastanelerde yapılan sünnet. En sağlıklı ve en faydalı yöntem hastanelerde yapılan sünnettir. Hastaneler fenni sünnetçiler gibi acı çektirmeden sağlıklı sünnet yapmaktadır.
Lazerle sünnetin oldukça zararları bulunmaktadır. Her ne kadar acısız bir sünnet olsa da lazerli sünnet deriyi yaktığından ilerde çocukta istenmeyen sağlık sorunları oluşturur.

Sizlerde çocuğunu sağlıklı, kaliteli bir sünnet yaptırmak istiyorsanız kesinlikle herkesin tercih ettiği hastanelerde sünnet yöntemine başvurmalısınız.  Zaten Sağlık Bakanlığı da Fenni sünnetçileri ve lazerle sünneti yasaklamıştır.

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir