sunnet-icin-en-iyi-zaman

Sünnet İçin En Uygun Zaman

Sünnet her yaştan Müslüman erkek çocukların hayatlarında bir kere yaşayacağı ve unutmayacağı özel günlerden biridir. Her Müslüman çocuğun sünnet yaşı gelince aile sünnet hazırlıklarına başlar. Çocuk her ne kadar sünnetten korktuğu için sünnetten kaçmaya çalışsa da muhakkak sonunda zorunlu olduğundan sünneti gerçekleştiriyorlar. Ailelerin çocuğunun sünnet yaşı gelince aklında acaba sünnet için en uygun zaman nedir? Sünneti ne zaman yapmalıyım? Gibi soru işaretleri oluşmaktadır. Bizlerde bu sorunuzu araştırdık ve sünnet için en iyi zamanı belirledik.

Eğer sünnet çocuğunuz okula gidiyorsa kesinlikle okul sünnet için büyük bir sıkıntı oluyor. Sünnet olduğundan çocuk okulu aksatıyor ve derslerden geri kalıyor buda çocuğu eğitim açısından olumsuz etkilemektedir. Sünnet için en iyi zaman kesinlikle okulların kapandığı zamanlardır. Bunlar kış tatili dediğimiz 15 günlük tatil veya yaz tatili dediğimiz 3 aylık tatillerdir. 3 ay tatilde yapmanız daha uygundur. Uzun bir zaman dilimi olduğundan sünnet hazırlıklarını rahat bir şekilde yapabilir ve aynı zamanda iyileşme sürecini çocuk rahat bir şekilde geçirebilir.  3 Ay tatil yaz ayına denk geldiğinden sünnet düğününüzü de güzel bir hava eşliğinde yapabilirsiniz.

Sünnet için en uygun zaman ne zamandır? Diye düşünüyorsanız kesinlikle cevabı okulların kapandığı 3 ay tatilin olduğu zamandır. Sizlerde 3 ay tatilde çocuğunuzu rahat bir şekilde sünnetini gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir