sunnet-organizasyonu

Sünnet Mekânı Seçimi

Güzel bir sünnet düğünü için öncelik ile bir mekan seçilmesi gerekir. Mekanı seçerken yapacağınız sünnet düğünü konseptini göz önünde bulundurmak gerekir. Sünnet düğünü için düğün salonu, kır mekanı, havuz başı yada restoranlar tercih edilebilir. Seçimler kişilerin bütçelerine göre değişmektedir.

Sünnet düğünüzü yapacağınız mekanın açık alan, kapalı salon olması fark etmez. Sünnet düğünün yapılacağı alanlar için dikkat edilmesi gereken hususlar önemlidir. Eğer düğününüzü kapalı bir salon da yapıyorsanız mekanda bulunan masa sandalyenin yeterli sayıda olup olmadığı, kullanılan süslemenin sizin konseptinize  uygun olup olmadığını, yemek hizmeti mekandan alınacak ise yemeklerin tadımı, alanda hizmet edecek personel ile ilgili detayları, mekanın ısıtma ve soğutma sistemlerinin yeterli olup olmadığı, sünnet düğününüzü yapacağınız mekanın ulaşım sorunun olmamasını, gelen konukların araçlarını rahat bir şeklide park edebilecekleri bir otoparkın bulunmasını, alan eğer açık bir mekan ise hava şartlarını düşünerek ikinci bir kapalı alan alternatifinin bulunup bulunmadığını göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Mekan konusunda kararınızı verdiniz. Öncelikle sünnet düğününüzü yapacağınız mekanın size neleri sunduğunu ayrıntılı olarak beyan etmesini istemelisiniz. Bazı mekanlar vardır sadece boş bir alan verir ve tüm hazırlıkları sizden isteyebilir. Bu bazen beş yıldızlı otellerde de karşınıza çıkabilir. Bütçenizi hazırlarken mekan masa sandalye veriyor mu? Süslemesini yapıyor mu? Kamera ve fotoğraf içinde mi? Müzik sistemi var mı? gibi birçok detayı irdelemeniz gerekmektedir.  Müzik, ses sistemi, kamera, fotoğraf çekimi gibi hizmetler mekan tarafından veriliyor ise bütçenizi ona göre hazırlayabilirsiniz. Bunları net olarak konuşmakta yarar vardır. Bazı mekanlar dışarında hizmet alımı yapılmasını istememektedir. Böyle durumlarda mekanın belirlemiş olduğu firma ile çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Bu bazen fiyatların artmasına sebep olabilir.

Eğer mekan süsleme veriyorsa o zaman anlaşma yaptığınız mekan ile daha önceden seçimlerini yaptığınız süsleme ile ilgili demo istemenizi öneriyoruz. Düğün günü bir şok yaşamanızı istemeyiz. Yapılan demonun görsellerini fotoğraflamanızı öneriyoruz. Fotoğraflamanız ile işi ne kadar ciddi tuttuğunuz dikkat çekecektir ve mekanda aynı ciddiyet ve titizlik ile düğününüzü hazırlayacaktır.

Bazı mekanlardaki en büyük sorun mekan sahiplerinin her şeye evet demesidir. J Düğün günü sizi mutsuz edecek sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız işi sıkı tutun. Size tavsiyemiz sünnet düğünüzü yapacağınız mekan ile yaptığınız görüşmeleri ve konuşmaları ayrıntılı olarak bir sözleşme olarak karşılıklı imzalayarak kendinizi garanti altına almanızdır.

Size bahsettiğimiz önerileri dikkate aldığınız takdirde güzel, sorunsuz ve  şanınıza yakışır biri sünnet düğünü planlayabilirisiniz. Hem siz hem de konuklarınız mutlu ve keyfli bir sünnet düğünü yaşayacaklardır. Şimdiden sizlere güzel bir sünnet düğünü diliyorum.

Sünnet mekanları ile ilgili olarak çocuklar için uygun olup olmadığı ile ilgili makalemi bekleyiniz… 🙂

Kanatsız Melek

Benzer Yazılar

sunnet-mekanlari
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir