sunnet-mevludu-icin-gerekenler

Sünnet Mevlüdü İçin Gerekenler

Sünnet geleneklerinden biride sünnet mevlüdüdür. Günümüzde düzenlenen hemen hemen her sünnet düğününden önce sünnet mevlüdü yapılmaktadır. Bazıları sünnet düğününden sonra yapsa da genel olarak sünnet düğününden önce sünnet mevlüdü yapılmaktadır. Peki sünnet mevlüdü için gerekenler nelerdir?

Mevlüd kuran okumalı geçer bu sebeple ilk ihtiyaçlarınızdan biri kuran okuyacak bir hoca bulmanız gerekmektedir. Hocayı bulduktan sonra davet ettiğiniz konuklarınıza oturma alanı oluşturmak için masa, sandalye veya minder gerekmektedir. Bu ihtiyacı da organizasyon firmalarının ekipman kiralama hizmeti sayesinde karşılayabilirsiniz. Çocuğunuz konuklarının karşısına sünnet elbisesiyle çıkması gerekir bu sebeple sünnet elbisesi almanız gerekmektedir. Çocuğunuzun yattığı sünnet yatağını süslemeyi de unutmamalısınız. Eğer evde sünnet mevlüdü yapacaksanız sünnet çocuğunun yatmış olduğu yatağı, odaları, kapı girişlerini, duvarları sünnet süsleri ile süslemeniz gerekmektedir konuklara şık bir ortam sunmanız için. Mevlüdler de konuklara yemek ikramında bulunur. Bu yemekler genellikle yaprak sarması, börek, nohutlu pilav, pilavın üstüne et, ayran, tatlı oluyor. Her mevlütte dağıtılan bu yemekleri sizler sünnet mevlüdünüzde konuklarınıza dağıtmanız gerekmektedir. Bu arada mevlüd şekerlerini de unutmamak gerekir.

Sünnet mevlüdü için gereken yukarda belirttiğimiz gibidir. Sizlerde bu yapmanız gerekenleri yerine getirdiğiniz taktirde güzel bir sünnet mevlüdü yapmış olacaksınız.

Benzer Yazılar

sunnet-mevludu-icin-gerekenler
sunnet-mevludu-hediyelikleri
sunnet-mevlidi
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir