sunnet-muzikleri

Sünnet Müzikleri

Sünnet müzikleri seçerken tüm insanlara hitap etmesine özen gösterilmelidir. Sünnetin eğlenceli geçmesini istiyorsanız tüm davetlileri neşelendirecek müzikler seçmelisiniz. Özellikle çoğu ailenin çocuklu geleceğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Bu nedenle sünnet eğlencesinin bol çocuklu olacağını göze alırsak çocuklarında eğlenmesini sağlayacak müzik ve aktiviteler ayarlanmalıdır. Çocuklarında eğlenmesini sağlayacak dans gösterileri vs. tercih edilebilir.  Sünnet düğününde davetlilerinizin keyifli vakit geçirmesi ve gönüllerince eğlenebilmesi için eğlenceli ve hareketli müzikler seçebilirsiniz. Eğer sünnet düğününde çocuğunuzu salona getirirken abartılı bir giriş istiyorsanız Mehter Marşları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca sünnet olacak çocuğu bir padişah tahtına oturtarak marşla birlikte girişi sağlanabilir. Kıyafetlerde padişah modelin de giyilirse tam bir Osmanlı konsepti şeklinde sünnet töreni hazırlanmış olacaktır. Sünnet düğününü Osmanlı teması ile oluşturduysanız bu marşlar son derece uygun olacaktır. Sünnet düğünlerinde genellikle coşkulu bir şekilde dans edilir. Bunun için en ideal şarkılar ise hiç kuşkusuz oyun havalarıdır. Herkesin zevkine uyabilecek oyun havaları mutlaka sünnet düğünü müzikleri listesinde yer almalıdır.

Sünnet düğünlerinde elbette yöresel türkülere de yer vermek gerekir. Olmazsa olmaz sünnet töreninde müzikler; Çiftetelli, damat halayı, bahçelerde börülce, aynalı körük, fidayda, roman havaları, zeybek, kasap havaları vs. olabilmektedir. Ancak bunlar genelleme yaptığımız müziklerdir. Özellikle bayanların oynadığı oryantal ve mezdeke müzikler de davetliler için çalınmalıdır. Sünnet törenlerinde herkesin yöresinde her adet ve müzikler farklıdır bu nedenle isteyen istediğini çaldırabilir. Misafirlerinizin de isteklerini göz ardı etmemelisiniz isteyenlerin isteklerini kabul etmelisiniz.

Sünnet töreninizde eğlencenin doruklarına çıkmak, güzel duygular yaşamak istiyorsanız sünnet için müziklerinizi öncelik sırasına göre planlamalısınız.Çünkü plan yapmadığınız takdirde o telaşede hem misafirlerle ilgilenip hem de müziklere koşamazsınız. Ve misafirlerinizi en güzel şekilde memnun kalmalarını istiyorsanız müziklerin de planlı bir şekilde ilerlemesini sağlamalısınız. İlk sünnet çocuğunun girişinde dans müziği çalınması ne kadar mantıksızdır. Bu bir nişan veya düğün olsa dans müziği çalınabilir ancak sünnet çocuğu salona giriş yaparken mehter marşı vs çalınırsa daha mantıklı olacaktır. Oğlunuzun bu en anlamlı gününde en kalıcı hale getirmek istiyorsanız her şeyi önceden planlamalı düzene koymalısınız.

Taçsız Prenses

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir