sunnet-fiyatlari

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı ?

İslam’da bizlere kimilerine göre sünnet kimilerine göre de farz kılınan erkek çocukların üzerinde yapılan ufak bir operasyondur. Sünneti Müslüman her erkek için şart bir operasyondur. Günümüzde her Müslüman erkek çocuğunun yaptığı ve sizlere da farz olan sünnet ne zaman yapılmalı gibi bir soru kafanıza takılıyorsa bunu sizlere şöyle cevaplıyalım:

Sünnetin en uygun zamanı 2 yaşını doldurmadan önceki zamanlar eğer bu zamanı kaçırdıysanız eğer 6 yaş ve üzeri en uygun sünnet zaman dilimidir. Genelde çocuklar ilerde fazla acı çekmesin diye 2 yaşın altında sünnet yaptırırlar bu şekilde çocuk büyüdüğünde sünnet acısını hatırlamayacak ve aklında kalmayacaktır. Ama günümüzde sünnet ameliyatları bir hayli gelişti 6 yaşından sonra da yapsanız çocuğunuz çok fazla acı çekmeyecektir. Sünneti çocuklara fazla acı çektirmeden yapamnın bir çok yolları çıktı bu nedenle 6 yaşından sonra da çocuğunuzu rahat bir şekilde sünnet yaptırabilirsiniz. Sünnet ne zaman yapılmalı derseniz ya 2 yaşın altında ya da 6 yaşın üstünde yapmanız uygun olacaktır.

Sünnet için en uygun zaman ne zamandır diye düşünüyorsanız bunun cevabını da verelim;

Çocuğununuz için en uygun zaman 3 ay tatildir. Bu zamanda yapacağınız sünnet sizlere uygun fiyatlara gelir. Çünkü birçok hastaneler 3 ay tatilinde sünnette güzel kampanyalar yapar bu sayede çocuğunuzun sünnetini uygun fiyata yapabilirsiniz. Birde 3 ay tatil çocukların kafası rahat olduğu zamanlardır. Okulun olmadığı ve çocukların rahat bir kafaya sahip olduğu bu zamanda yapacağınız sünnet ile okulu dert etmeyebilirsiniz.

Bilalpmk

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir