sunnet-odası-susleme

Sünnet Odası Nasıl Süslenir? Sünnet Odası Süsleme

Çocuğunuzun hastanede sünnet ettirdikten sonra eve getirip çocuğunuzun odasında rahat bir şekilde sünnet düğününe kadar dinlenmesini bekleriz. Bu sırada sizleri çok yakın akrabalarınız veya çok yakın dostlarınız evinizi ziyaret ederek sünnet çocuğuna ve sizlere geçmiş olsun dileklerinde bulunurlar. Evinize önceden gelip geçmiş olsun dileklerinde bulunan misafirlerinize şık bir ortam sunmak isteyen sünnet çocuğu ailesi sünnet çocuğunun kaldığı odayı güzel bir şekilde süslemeye başlarlar. Sünnet süsleri ile süslenen oda gelen konukların şık bir sünnet odasında karşılanmasını sağlıyor. Evde sünnet düğünü veren insanlar mutlaka çocuğun kaldığı odayı güzel bir şekilde süslerler.

Peki Sünnet Odası Nasıl Süslenir? Sünnet odası nasıl süslenmelidir?  Sizlere bunun hakkında bilgi verelim.

Öncelikle sizlere sünnet süslemesi yapmadan önce sizlere sünnet odası süslemesinde en çok kullanılan süsler ve renkleri söyleyelim. Sünnet odası süslemesinde genellikle en çok beyaz ve mavi renkli süslemeler, Maşallah yazısı, Oldu da bitti Maşallah yazısı, Nazar boncuğu sıklıkla tercih edilen süslemelerdir.
Sünnet odası süslemesini ilk olarak sünnet çocuğunun yatağını süslemekle başlayabilirsiniz. Sünnet yatağını güzel bir tül ile kaplayıp kenarlarına balonlar, nazar boncukları ile şık bir hale getirebilirsiniz. Sünnet odasının süslenmesinde üzerinde durmanız gereken en önemli husus sünnet yatağının süslenmesidir. Sünnet yatağını şık bir şekilde süslemeniz gerekir. Daha sonra odanın duvarlarına Maşallah, Sünnet olan çocuğun ismini, Nazar boncuğu vb. sünnet yazılarının bulunduğu strafor veya dekorasyon ürünü asmalısınız. Odada yerlere veya tavana mavi beyaz renkte balonlar koymalısınız. Odanın etrafını garlandlar ile süslemeniz gerekir.  Bu işlemi bitirdikten sonrada odanın kapısının önüne güzel bir süsleme yapabilir ve odanın kapısına sünnet çelenkleri taktırabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sizlerde  sünnet odasını güzel bir şekilde süslemiş olursunuz ve konuklarınızı şık bir odada karşılarsınız.

En şık sünnet odası sizin olması dileklerimizle.

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir