Sünnet Süslemesinde Neler Kullanılır?

sunnet-susleri

Sünnet düğünlerinde annelerin en çok üzerinde durduğu sünnet ihtiyaçlarından biri de sünnet süslemeleridir. Sünnet düğünü düzenleyen annelerin sünnet düğünün şık ve kaliteli olmasını ister bu sebeple de sünnet düğünleri için sünnet süsleri satın alır veya kiralarlar. Sünnet düğününe birçok konukların katılmasından ötürü sünnet anneleri konuklarını şık bir ortam hazırlamak istiyor bu nedenle de sünnet düğünün yapıldığı mekan veya evde şık sünnet süslerinden yararlanır. Peki sünnet süslemelerinde neler kullanılır bunun cevabını verelim:

  • Balon Süsleme: Öncelikle sünnet düğünleri süslemesinin olmazsa olmazı olan balon süslemesinden başlayalım. Çocuğun sünnet yatağını, sünnet odasını sünnet renkleri olan mavi ve beyaz renklere uyarak balon süslemesi yapabilirsiniz. Bir mekanda sünnet düğünü yapıyorsanız burada da balon süslemesinden yararlanabilirsiniz. Balon süslemesi rengini sünnet renkleri olan mavi ve beyazdan yana kullanırsanız oldukça şık olacaktır veya nazar boncuğu baskılı balonları tercih edebilirsiniz.
  • Kapı Giriş Süslemesi: Sünnet düğünün olacağı ev veya mekanın giriş kapısına sünnete uygun kapı süsleri asmanızda sünnet düğününüzü şık gösterecektir. Birbirinden şık sünnet düğünü kapı giriş süslerinden sizlerde birini mekanın ve evinin kapı girişine asabilir hatta isterseniz sünnet çocuğunun bulunduğu odanın kapısına da bir tane astırabilirsiniz.
  • Duvar Süsleri: Evde veya mekanda yapacağınız sünnet düğününde duvarlara sünnete uygun süsler vurarak sünnet düğününüzü şık kılabilirsiniz. Sünnete uygun yazılı ve resimli strafor, sticker gibi süsleri ile evinizi veya sünnet düğünü yapacağınız mekanı şık kılabilirsiniz.
  • Tül süsleme: Genellikle sünnet yataklarının süslemesinde önemli rol oynatan tül süsleme sünnet yataklarınızı oldukça şık kılacaktır. Sünnet yatağında, kapı girişlerinde kullanacağınız tül süslemeyi sizlerde sünnet düğününüzde kullanabilirsiniz.
  • Maşallah, Oldu da Bitti Maşallah Yazıları: Maşallah ve Oldu da Bitti Maşallah yazıları gibi sünnet yazıları sünnet yatağının, duvarların, kapıların hemen hemen her bölgesinde bulunması gerekir.
  • Arabalara Asmalık Süsler: Eğer bir sünnet konvoyu olacaksa arabaların aynalarına asması için güzel süsler tercih etmelisiniz. Birçok sünnete özel araba süsleri ile bunları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sizlerde bu süslemelerden yararlanarak şık, kaliteli ve gösterişli bir sünnet düğünü düzenleyebilirsiniz.

En Güzel, En Şık ve En Gösterişli Sünnet Düğününün Sizinki Olması Dileğiyle

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir