sinasi-gunaydin

ÜNLÜLERİN

TERZİSİNDEN SÜNNET ÇOCUKLARINA

SMOKİN

Türkiye’de smokin dikimi denilince ilk akla gelen kişi olan Şinasi Günaydın sünnet çocuklarına smokin hazırlarken nelere dikkat ettiğini, sünnet çocuğu smokin trendlerini açıklıyor.

1972 yılından beri smokin diken; Türkiye’de ilk smokin defilesini yapan; aralarında Cüneyt Arkın, Erol Evgin, İbrahim Tatlıses, Ümit Besen, Mesut Yar, Mehmet Ali Erbil, Rıdvan Dilmen gibi isimlerin bulunduğu pek çok ünlüye smokin tasarlayan ünlü terzi Şinasi Günaydın,15 yıldır sünnet çocukları için de smokin hazırlarken nelere dikkat ettiğini, sünnet çocuğu smokin trendlerini ve sünnette smokin giyimine dair merak edilenleri anlatıyor.

Sünnet çocuklarına smokin giydirilmesi yeni bir eğitim midir?

Biz yaklaşık 15 yıldır sünnet çocuklarına smokin dikiyoruz. Ülkemizde damatlar bile yeni smokin giymeye başlamışken bu bizim için büyük bir başarıdır bence.

Sünnet çocuklarına nasıl smokinler dikiyorsunuz?
Sünnet düğünleri daha çok yaz aylarında yapıldığı için açık renk smokinleri tercih ediyoruz çocuklarda. Bu sene renk olarak gök mavisi çok revaçta. Model olarak da frak modelini tercih ediyoruz.

Çocuklara smokin hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

Öncelikle çocuğun rahatlığı ve özellikle görselliği ön plana çıkartmayı düşünüyoruz.

Sünnet babalarının smokin tercih etmesinin nedenleri neler sizce?

Oğlu ile aynı şıklığı ve ambiyansı yakalamak isteyen babalar smokini tercih ediyor. Zaten bu durumlar için benim her zaman söylediğim bir sözüm var ; RESİMLERDE VE ANILARDA..

Smokin hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

Yılın trendini yakalamak değil, yaratmak için uğraşıyoruz. Bunu da yaptığımız, tasarladığımız modellerde dostlarımız rahatlıkla görebiliyor.

Babalar ve sünnet çocukları için satın almak mı yoksa smokin kiralamak mı daha ağırlıkta?

Sünnet özel bir gün ve bu güne has özel istekler olduğu için daha çok özel olarak tasarlanıp dikilmiş smokinler satın alınıyor.

Ne zamandan beri smokin dikiyorsunuz?

1972 yılından beri kendi moda salonumdayım. Zaten Türkiye’de smokin giyimi halk seviyesinde 1980’li yıllarda yavaş yavaş başladı. Bende Türkiye’de ilk smokin defilesini yapan terzi olarak bunun gururunu yaşıyorum.

Bugüne dek hangi ünlülere smokin hazırladınız?

Çok fazla gerçekten. Ama saymak gerekirse isimler şöyle; Ahmet Selçuk İlkan, Arslan Güven, Atilla Atasoy,Behzat Uygur, Bülent Ersoy, Can Tanrıyar, Cengiz Coşkuner, Cüneyt Arkın, Erol Evgin, Ersan ve Dadaşlar, Faruk Tınaz, Fatih Ürek, Geveze, Gülgün Feyman, Hakkı Yalçın, Hurşid Yenigün, İbrahim Tatlıses, İskender Doğan, Kadir Çöpdemir, Emrah, Mehmet Ali Erbil, Mesut Yar, Mustafa Kandıralı, Nazan Öncel, Nejat Uygur, Nurseli İdiz, Oğuz Tongsir, Öztürk Serengil, Rıdvan Dilmen, Semih Saygıner, Seyhan Soylu, Süheyl Uygur, Uğur Böcekleri, Ümit Besen ve Yıldo.

Sizce smokin en çok kimlere yakışıyor?

Güzel tasarlanan ve dikilen takım elbise ve smokinin yakışmayacağı kimse kesinlikle yok.

Benzer Yazılar

sinasi-gunaydin
kirve
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir