sunnet-yemegi

Sünnet Yemeği

Sünnet Organizasyonlarınızın en önemli etkenlerinden biride sünnet yemeğidir. Sünnet düğünlerinde sünnet yemeği dağıtılması adettendir. Genellikle bir çok sünnet düğünlerinde sünnet organizasyonu düzenleyen kişilerin konuklarına sünnet yemeği ikram ettiğini görürüz. Sünnet düğünlerinde genellikle bir çok kişi sünnet mekanlarının sizlere sunmuş olduğu yemek hizmetinden yararlanıyor. Bazıları ise mekanın sunduğu yemeklere güvenmeyip ve lezzetli bulmayıp ya organizasyon firmalarının sunduğu yemeklere, ya restaurantların sunduğu yemeklere, ya yemek yapan firmalara başvururlar. Kimileri ise ben daha lezzetli yemek yaparım deyip sünnet düğünün de dağıtılacak yemeği kendisi evinde kendi elleriyle hazırlar ve konuklarına kendi yapmış olduğu yemekleri sunar.

Sünnet yemeğinin oldukça temiz ve lezzetli olması gerekmektedir çünkü konuklarınıza ikram edeceğiniz yemeğin konuklarınızı rahatsız etmeyecek ve faydalı yiyecekler olması gerekir bunun için yemekleri yaparken kullanacağınız malzemelerin taze olması gerekir. Aynı zamanda konuklarınıza ikram edeceğiniz sünnet yemeğinin de lezzetli olması gerekir. Lezzetli yemek seçeneklerine başvurmalısınız. Çünkü genelde sünnetlerde yemek dağıtıldığı için gelen konuklarınızda bunun bilincinde olarak fazla bir şey yemeden aç karınla gelirler bu nedenle onlara ikram edeceğiniz sünnet yemeğinin hem lezzetli hem de doyurucu olması gerekir.

Kimileri pasta, kurabiye, baklava ve diğer tatlı çeşitleri gibi tatlı ikramında bulunup sünnet yemeği vermezler. Sizler sakın tatlı ikramında bulunayım yemek masraflarından kurtulayım düşüncesine kapılmayın. Çünkü Sünnet yemeği vermek adettir ve sünnet düğününüze gelen konuklarınızda sünnet yemeği vereceğini tahmin ederek gelir onları hayal kırıklığına uğratmak elbette istemezsiniz bu nedenle de sünnet düğününüzün daha kaliteli geçmesi ve konuklarınıza ikramda bulunmak için sizlerde Sünnet düğününün adetlerinden biri olan Sünnet yemeğini sünnetlerinizde bulundurunuz.

Bilalpmk

Benzer Yazılar

sunnet-yemegi
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir