SÜNNET ARABASI

Sünnet arabası özenle süslenen, ilginç ve anlamlı yazılarla yazılan arabalardır. Sünnet yapacak ailelerin üzerinde durduğu bir konudur. Nasıl bir araba hazırlanılmalı? Sünnet çocuğunun sevdiği araba modeli var mı? Onun zevkine mi hitap etmeli? Sünnet çocuğu hangi rengi daha çok sever? Gibi soruların cevaplarını kendimize vermeliyiz. Bu sorulara cevap vererek onun isteklerini gerçekleştirirsek sünnet çocuğunun hem mutlu olmasını hem de heyecanını atlatmasını sağlayabiliriz.

Bu soruların cevabını verdikten sonra sünnet arabasını belirlemeliyiz. Arabanın kaç kişilik olduğunu, olacağını arabaya kimlerin ve kaç kişi bineceğini önceden bilmemiz işimizi kolaylaştıracaktır.

Sünnet arabasını belirlerken üstü açık mı kapalı mı nasıl bir model tercih edilmeli Wosvos mu olmalı, vito mu? Aralarından karar verebiliriz. Özellikle üstü açık Woswos da çok sevilerek tercih edilen arabalardandır.

Sünnet arabası değil de eski geleneklerden beri devam eden sünnet olan çocukları ata bindirip gezdirmek, günümüzde de tercih edilebilir ve farklı bir çalışma olabilir.  Böylece sünnet çocuğunu at arabasına bindirip gezdirmekte bir nevi sünnet arabası yerini tamamlamaktadır. Bu şekilde bir kutlama yapılacaksa eğer hem sünnet çocuğu hem de ailesi açısından çok farklı bir gün olur ve ileride çocukların hatırlayabileceği güzel anılar bırakılabilir.

Sünnet arabası belirlendikten sonra sıra arabanın arkasına yazılacak olan yazılara gelir. Sünnet arabasına yazı yazdırmak çocuğun sünnet olduğuna dair kutlamalar yapıldığını gösterir. Çocuğunuzun sünnet töreninde özenle süslediğiniz sünnet arabasına anlamlı, komik, ilginç yazılarından birini yazdırarak sünnet konvoyuna ve sünnet töreninize biraz renk katmış olursunuz. Sünnet yazıları yazmak anlamlı, ilginç ve komik olabilmektedir. Sık sık gördüğümüz “maşallah, azıcık ucundan, çocukluğa veda erkekliğe merhaba” gibi yazılar araba arkalarına yazılmaktadır. Bu yazıları yazıp yazmamak size kalmış olup dilerseniz daha farklı sözlerde yazdırabilirsiniz. Sünnet arabasının her şeyi tamamlandıktan sonra sünnet çocuğu mutlaka arabayla gezdirilmektedir. Bu nedenle sünnet arabasına konvoy yapılacağından arabalara havlu bağlanır ve konvoya katılmak isteyen herkes katılabilir. Konvoy şenlik içinde arabaların kornalarına basılarak kutlanır ve törenin yapılacağı yere gidilir.

Taçsız Prenses

Benzer Yazılar

sunnet-arabasi-susleme-fiyatlari
sunnet-arabasi
sunnet-arabasi
sunnet-konvoyu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir