sünnet-dugunu-hakkinda-merak-edilen

SÜNNET DÜĞÜNÜ HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLENLER

 1. Sünnet Düğünü Hazırlıklarına Nereden Başlamalıyım?

Sünnet hazırlıklarına sünnet tarihinin belirlenmesi ile başlamak gerekir. Çocuğun derslerini, ailenin işlerini ve yaz tatilini aksatmayacak şekilde bir tarih belirlenmelidir. Tarih belirlendikten sonra mekan seçilmeli ve en az altı ay öncesinden yer tutulmalıdır. Sünnet düğünleri genellikle yaz başı tercih edildiğinden ve mekanların en yoğun olduğu zamana denk düştüğünden dolayı yer bulma konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Bu nedenle yer tutma konusunda geç kalınmamalı. Yer tuttuktan sonra çocuğun sünnet edilmesi, organizasyon firmasının ayarlanması, davetlilerin listelenmesi gibi birçok detay ile ilgilenilebilir.

 1. Sünnet Organizasyonu Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Sünnet organizasyonu yaparken planlama çok önemlidir. Doğru zamanda doğru planlamayı yapmak gerekir. Davetli listelerinin düzenlenmesi, kimsenin unutulmaması önemlidir. Seçilecek mekanın yemeklerinin tadılması, organizasyon firmasının yerinde ziyaret edilmesi, hava şartlarının gözden geçirilmesi gibi konular önem arz eder.

 1. Bir Sünnet Düğünü Organizasyonunun Olmazsa Olmazları Nelerdir ?

Sünnet düğünü organizasyonlarında en önemli şey sünnet tahtıdır. Sünnet tahtı sünnet çocuğunun oturduğu, gelen misafirleri karşıladığı mekanıdır. Sünnet çocuğunun tahtı sünnet koltuğudur.

 1. Yeni Dönem Sünnet Organizasyonlarında Ne Gibi Etkinlikler Düzenleniyor ?

Yeni dönem sünnet organizasyonlarında kişiye özel sünnet hediyelikleri, sünnet şekerleri hazırlanıyor. Organizasyonlarda çocukların unutamayacağı  rüya gibi organizasyonlar düzenleyip şovlara ve ışık gösterilerine özeniliyor. Süslemelerde tüyler ve abartılı büyük çiçekler kullanılıyor.

 1. Eskiden Sünnet Düğünleri Nasıl Olurdu ?

Geleneksel sünnet organizasyonlarında aileler, yakın akrabalar ile evlerin bahçesinde, çiftliğinde, yazlıklarında ya da sokakta bir düğün yaparlardı. Gelenek ve göreneklere göre eskiden sünnet düğünleri birkaç gün sürmekteydi. Yemekler yapılır, misafirler yatılı olarak ağırlanırdı. Sünnet çocuğu at ile gezdirilir, aile büyükleri ziyaret edilirdi. Düğün Organizasyonu ve çocuğun sünneti aynı zamana denk getirilirdi.

 1. Modern Sünnet Organizasyonları Nasıl Yapılıyor?

Modern sünnet düğünleri ebeveynlerin bilgilenmesi ile daha butik ve kısa yapılma başlandı. Yine ev, çiftlik, yazlık ve bahçeler tercih ediliyor. Bunun yanında kır mekanları, havuz başı mekanlar da tercih edilebiliyor. Sünnet çocuğu en az bir ay öncesinden sünnet olup kendi düğününde doyasıya eğleniyor.

 1. Sünnet Süslemeleri Nasıl Yapılır ?

Profesyonel sünnet organizasyon firmaları olarak sünnet süslemelerinde, müşterilerin sıkça tercih ettiği kır düğünü, bahçe düğünü organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Kır ve bahçe düğün süslemelerinde mavi ve beyazın birlikte kullanıldığı konsept düğünler organize ediliyor. Müşterilerin denizci konsepti, uğur böceği konsepti, kelebek konsepti gibi istekler olur genelde. Tüm süsleme, bu konsept içerisine yerleştirilerek mekan süslenir.

 1. Mekan Süslemelerinde En Çok Neler Kullanılıyor?

Süslemelerde bolca balon, çiçek, tül kullanılıyor. Sünnet organizasyonları için balonla süslemeler vazgeçilmezdir. Balondan taçlar, balon papatyalar, balon kuleler, balon nazar boncukları gibi süslemeler kullanılır. Masa üzerine ise dekoratif çiçekler, mevsim ve kır çiçekleri yerleştirilir genelde.

 1. Anne Babalara Sünnet Düğünü Organizasyonlarında Düşen Görevler Neler ?

Sünnet düğünü organizasyonlarında ebeveynler genellikle önce kendi eğlencelerini düşünürler. Belki haklı olabilirler, ama sünnet düğünlerinde çocuklarında eğlencesi de çok önemlidir. Sünnet Düğünleri çocuklar için yapılır. Çocuğun düğünüdür bu. Dolayısıyla çocuklar için hediyeler seçmek, çocukları eğlendirecek bir organizasyon yapmak, çocukları eğlendirecek bir organizasyon yapmak gerekir. Çocuk etkinlikleri yapmak es geçilmemelidir.

 1. Sünnetlerde Sıklıkla Yapılan Çocuk Etkinlikleri Nelerdir?

Çocukların çok sevdiği animasyon karakterleri, çizgi film kahramanları gibi canlandırmalar yapan animatörlerden faydalanmak gerekir. Bunlar Palyaço, Süperman, Batman gibi karakterler olabilir. Bunun yanında Sihirbaz, Akrobat, ya da Jonglör gösterileri de sünnet çocuklarının dikkatini çeker. Pamuk şeker, Patlamış mısır, Elma şekeri gibi panayır satıcıları tüm çocuklara sünnet düğünü organizasyonları için uygundur.

 1. Sünnet Düğünü Organizasyonu Ne Kadara Mal Olur ?

Sünnet düğünü organizasyonu içeriğe göre fiyat farklılıkları gösterir. Örneğin öyle bir sünnet düğünü hazırlarsınız ki içinde mehter takımı, yeniçeri ekibi, gösteriler, şişme oyunlar ve birbirinden farklı panayır satıcıları ile çok özel konsept bir süsleme yer alır. İşte böyle bir organizasyonun kişi başı bütçesi 100 – 150 TL olabilir. Ama daha mütevazı, çocukların eğlencesine yönelik şık bir süsleme ile bu organizasyonu kişi başı 40 – 80 TL’ye de gerçekleştirmek mümkün. Bu vermiş olduğumuz fiyatlar organizasyon fiyatlarıdır. Ek olarak buna menüyü de katmak gerekiyor.

Benzer Yazılar

sunnet-organizasyonu
sunnet
sunnet mevlidi
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir