sünnet-daveti

 SÜNNET DAVETİYELERİ

Davetiyeler, düğün, davet, toplantı, nişan, sünnet gibi organizasyon ve törenlerde görmemizi istediğimiz kişilere yollanan kısa yazılı veya görselli bir çeşit mektuptur. Sünnet töreni düzenlemeyi düşünen aileler telaş içinde törenin veya mevlidin nasıl ve ne zaman gerçekleşeceğini bilemeyip ani kararlar verip davetiyeleri önemsemeden basım yaptırırlarsa, hem özensiz çirkin bir davetiye ortaya çıkabilir hem de gelecek davetliler açısından sıkıntı olabilir. Davetiye ne kadar şıksa düğünün bir o kadar güzel ve keyifli geçeceği anlamına gelir. Bu yüzden, davetiyeleri de önceden belirlemekte fayda vardır. Sünnet töreni yapmayı düşünüyorsak öncelik davetli listemizin sayısını belirlemektir. Davetli listemizin sayısını belirledikten sonra yazısını, davetiye şeklini, dağıtımı nasıl yapacağımızı netleştirmemiz gerekir.

Genel anlamda sünnet çocuğunun fotoğrafının olduğu davetiyeler daha çok yaygındır. Bunun yayın olmasının sebebi davetiyenin aynı zamanda hatıra olarak resim şeklinde de kalabilmesidir.  Sünnet davetiyeleri çok çeşittir ve istenildiği gibi özel olarak hazırlanılmaktadır. Maşallah gibi yazılı örnekler de birçok sünnet davetiyesinde görmemiz mümkündür.  Sünnet davetiyesi de diğer davetiyelerde olduğu gibi anne – baba isimleri törenin veya mevlidin nerede yapılacağı, saat kaçta gerçekleşeceği ve saat kaça kadar devam edeceği gibi konular eksiksiz şekilde yazılmalıdır. Katılımcıların yeri bulma sorunu olmaması için davetiyeye mutlaka irtibat numarası yazılmalıdır. Davetiyeler dağıtılırken şehir içi bizzat elden verilmeli ve davetli söz ile de davet edilmelidir.

Davetiyelerimizi yazarken kişinin ne tür bir davete katılacağını bilmesi gerekir. O sebepten davetiyeye mutlaka Sünnet Töreni, Sünnet Kınası, Yemekli, Sünnet Yemeği vs. gibi başlıklar belirtilmelidir. Kesinlikle törenin nerede yapıldığına dair net bir adres bulunmalıdır. Sünnet organizasyonunu eğer yemekli yapacaksak davetiyeye not düşerek; gerekirse davete cevap veriniz gelip gelmeyeceğinizi bildiriniz gibi notlar olabilir, bunun nedeni yemekli organizasyonlarda kişi sayısına göre menü hazırlanmaktadır ve bildirilmesi gerekir, sonra gereksiz yere çok ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Törenimiz, (mevlit) yemekli olacaktır gibi notlar düşülmesi gerekmektedir. Lcv ( lütfen cevap veriniz ) yazarak bir telefon numarası ile bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Sünnet davetiyelerinin basımını yapmadan önce bir ön araştırma yapmamız gerekiyor. Bu ön araştırma da davetiye basılan yerleri ziyaret edip katalogda ki davetiye örneklerini incelemeliyiz. İnternetten de birçok davetiye örneklerini bulabilir ve satın alabiliriz. Sünnet davetiyeleri cüzi rakamlardan başlamaktadır ve istenildiği gibi yaptırılmaktadır. Çoklu siparişlerde fiyatlarda kampanyalar bulunmaktadır. En doğrusu ve benim önerim bizzat gidip davetiyeleri inceleyerek seçim yapıp karar vermenizdir.

Kolay Gelsin…

Taçsız Prenses

Benzer Yazılar

sise-sunnet-davetiyesi
sunnet-davetiye
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir