sunnet-cocugunu-ikna-etme-yontemleri

Çocuğu Sünnete İkna Etme Yöntemleri ?

Bilirsiniz ki sünnet döneminde yaşadığımız en büyük zorluklardan biride sünnet olacak çocuğumuzu sünnete ikna ettirmek. Günümüzde çoğu çocuklar sünneti gözünde çok büyütüyorlar. Canlarını çok aşırı derecede yakacağını düşünerek sünnet kelimesini duyunca hemen uzaklaşıyorlar, kaçıyorlar. Çocuklarımıza öncelikle sünnetin mecburi bir durum olduğunu anlatmamız gerekir. Şimdi kaçsan bile ilerde asla kaçamayacaksın mutlaka sünnet olacaksın bilincinde olması gerekir çocukların. İşte çocuklarınızı sünnete ikna ettirmek için yapacağınız ikna yöntemlerinden bazıları;

  • Çocuğu sünnet olan yakın bir arkadaşının yanına götürüp yakın arkadaşının ona sünnetin çok acıyan bir şey olmadığını ve sünnet düğünlerinin oldukça keyifli ve eğlenceli geçtiğini anlatması gerekir.
  • Sünnet olmasına az bir süre kala çocuğunuzu gezdirin. Lunaparklar, tarihi mekanlar ve güzel bölgelere götürerek onları mutlu ediniz.
  • Çocuğunuzu ilgi gösterdiği ve onu mutlu edecek oyuncakları onlara hediye ederek onları sünnette bir adım daha yaklaştırabilirsiniz.
  • Sünnetin çocuğunuzun sağlığı için olumlu bir davranış olduğunu söyleyerek, sünnetin sağlığı için olmasını söylemelisiniz.
  • Sünnetin din açısından da bir hayli önemli olduğunu çocuğunuza uygun bir dille anlatmalıyız.
  • Çocuğunuzu herhangi bir sünnet düğününe götürüp orada ki eğleneli ve keyifli ortamı görmesini sağlayın.

Bu ikna etme yöntemlerini uyguladığınız taktirde çocuğunuza baskı yapmadan tatlı bir dille sünnet olması gerektiğini söyleyerek onları sünnete ikna edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir