dini-islami-sunnet-dugunu

Dinimizde üzerinde durulan ve Fitri sünnet olarak kabul edilen sünnet her Müslüman erkek çocuğun belli bir yaşı geldikten sonra ailenin yapması gereken sünnetlerden biridir. Çoğu aileler çocuğunu sünnet ettirdikten sonra dini, İslami sünnet düğünü yapmak ister. Günümüzde hemen hemen yapılan her sünnet düğünü Din, İslam çerçevesinde geçer peki Dini İslami sünnet düğünü nasıl olur?

Öncelikle sünnet düğünün yapıldığı mekana mutlaka Kuran-ı Kerim, Dua, Yasini Şerif okuyacak bir hoca getirmelisiniz. Dini sünnet düğünlerinde mutlaka bir hoca olmalı. Hoca önce açılış konuşması yapıp daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti yapmaktadır. Sonra sünnet çocuğu yeniçeriler tarafından sünnet tahtı ile mekana getirilir. Daha sonra ilahi grubu ilahiler söyleyerek semazen gösterileri yaparlar bu sırada yemekler dağıtılır ve konuklar yemeklerini yedikten sonra takı merasimine geçilir takı merasimi bittikten sonra da hoca son bir dua eder ve dini sünnet düğünü biter. Bu düğünde çocuklar için palyaço kiralaması yapabilirsiniz. Çocuklara yüz boyama ve sosis balon gibi etkinlikler çocukları oldukça mutlu kılacaktır.

Dinimizde üzerinde durulan ve hatta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v.)’in değindiği sünneti dine göre yapmanız daha makbul olacaktır. Alkollü bir sünnet düğünü pek hoş bir sünnet düğünü olmayacaktır. Sünnet düğününüze çağıracağınız konuklardan olumlu puan almak için her sünnet düğününde yapılan dini, islami sünnet düğünü yaptırmalısınız.

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir