Sünnet Annesinin Saçı ve Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Sünnet annesi sünnet çocuğunun töreninde saç ve makyajına çok dikkat etmelidir. Çünkü abartılı gösterişli bir tören yapılacaksa eğer; bu törende tüm gözler sünnet çocuğu ve annesinde olur. Son dönemlerde sünnet düğünlerine verilen önem daha da artmaya başladı. Eskiden sadece kapının önlerinde veya düğün salonlarında ufak tefek davul zurna ekibi tutularak kutlanan sünnet törenleri, şimdi de abartıya gösterişe kaçmaya başladı. Sünnet anneleri de bu sebeple kendilerine daha dikkat etmeye ve şık olmaya başladılar. Günümüz törenlerinde gördüğümüz üzere sünnet çocuğunun kıyafeti çoğunluk olarak beyaz tercih ediliyor bu sebepten anne de kıyafetini beyaz tercih ettiğinde çok şık bir görüntü oluşmaktadır.

sunnet-annesi

Makyajlarını ise daha yoğun ve biraz abartı tercih edilmeli. Eğer ki beyaz elbise giyilecekse yüz de ki makyajın daha yoğun olmasını istemelidirler.

sunnet-annesi-makyaj Saça gelirsek eğer saçta topuz modelleri veya salık bir model kıyafet tercihine göre değişmektedir. Mesela beyaz pelerinli bir abiye modeli giyilecekse eğer saçın da topuz yapılması hoş bir görüntü olacaktır. Çünkü hem elbisenin hem saçın dağınık gözüktüğü durumda gözde bir karışıklık oluşturur.

sunnet-annesi-sac-modelleriŞayet ki elbise modelimizi beyaz değil de daha farklı renkli bir model giyecekse eğer en önemli ayrıntı makyajımızdır. Renkli abartılı bir elbise tercih ettiğimiz de makyajın hafif tonlarda olmasına özen göstermeli kuaförümüzü bununla alakalı uyarmamız gerekir. Elbisemiz renkli makyajımız renkli olursa kötü bir görüntü yaratabiliriz. Saç olarak da salık bir dalgalı model hoş olacaktır. Salaş bir saç modeli yaptırdığımızda tercihen saçımıza taç , inciler veya alına taç taktırılabilir. Saç ve alında aksesuar kullanılacaksa eğer makyajın hafif olması önerilir. Salaş topuzlarda sünnet annelerine çok yakışmaktadır. Saçta sıkı yapılan topuzlar anneyi gün içerisinde rahatsız hissetmesine neden olur. Ve sıkı yapılan topuz suratı daha çok ön plana çıkardığından hem suratta gerilir. Makyaj ve saç daha dikkatli yapılmalıdır. Makyaj ön plana fazla çıkacağından kötü görüntüye neden olur. Sünnet annelerine tavsiyem şudur ki kendilerine yakışacak saç modellerini kendileri belirleyip kuaförlerini ona göre ayarlamalıdırlar. Yüzü büyük ve geniş olan anneler özellikle topuz ve sıkı toplanan saç modellerinden uzak durmalı daha salaş ve serbest saç modelini seçmelidir. Tam tersi yüzü küçük anneler ise topuz modellerini daha sık tercih edebilirler fakat alına taç ta takılırsa hoş görünecektir. Makyajlarınızı ise elbise modelinize göre elbise renginin tonlarına göre yaptırmanızı ve çok abartıya kaçmamanızı öneriyorum.

Taşsız Prenses

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir