sunnet-babasi-kiyafetleri

Sünnet Düğününde Baba Ne Giyinmeli?

Sünnet düğünü organizasyonlarında sünnet çocuğunun giyeceği kıyafet üç aşağı beş yukarı herkes tarafından bilinir. Sünnet çocuğu sultan, padişah, asker, subay derken birçok kıyafet seçeneğine sahiptir. Sünnet çocuğumuzun giyineceği kıyafet belli de peki babamız ne giyinecek. İşte önemli meselelerden biri de bu.

Boşverin canım babayı önemli olan sünnet çocuğu diyenleriniz olabilir fakat hiç boş vermek olur mu? Babanın o gün çok özel giyinmesi gerekir. Biricik oğlunu sünnet ettiren baba damat gibi görünmelidir. Sünnet çocuğu için babanın o gün şık giyinmesi ve kendini ifade etmesi çok önemlidir. Günün anlam ve önemine uygun giyinmelidir.

Eğer bir sünnet düğünü yapıyorsak bu düğünse tabi ki sünnet çocuğunun babası en azından şık bir takım elbise giymeli  hatta kravat ile kalmayıp kesinlikle çok şık bir smokin giymeli.

Dinimizin sünnet gereğini yerine getirirken sünnet çocuğunu süslediğimiz gibi annesini, babasını, kardeşlerini de şık bir hale getirmeliyiz. Bu çok özel bir gün ve bunu özel günü anlamlı kılmalıyız.

Düğünün en şık adama sünnet çocuğu ve babası olmalıdır. Bu arada sünnet çocuğunun dedesi ve büyükbabası da unutulmamalıdır. Onlarda baba gibi özenle giyinmiş ve bezenmiş olmalılar.

En şık baba siz olmanız dileğiyle.
Sünnet Rehberi

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir