sunnet-elbise

Sünnet Çocuğu Kıyafetleri 

Sünnet çocuğunun kıyafeti aile için büyük önem taşımaktadır. Sünnet düğününden önce aileler telaşla kıyafet araştırmasına başlarlar. İsterse aileler çocuklarına uygun ölçü alıp diktirir, isterse de satın alabilirler.

Sünnet çocuğu kıyafetleri çok çeşittir. Sultan sünnet kıyafeti, asker sünnet kıyafeti, denizci sünnet kıyafeti gibi birçok modeli vardır.   Çarşılarda, alışveriş merkezlerinde ve daha birçok yerde rahatlıkla bulunabilir. Sünnet kıyafetlerinde her yaşa uygun kıyafet bulunmaktadır. Bebek sünnet kıyafetinden çocuk sünnet kıyafetine kadar modelleri inceleyebilirsiniz. Kıyafetler 8, 9 parçalardan oluşmaktadır. Bu ortalamadır parçalar daha az da olabilir bu, ailenin bütçesine isteğine göre değişmektedir.

Sünnet kıyafetlerinin fiyatları uygun fiyattan yüksek fiyata kadar çıkmaktadır. Her aile kendi bütçesine uygun sünnet kıyafeti bulabilmektedir. Şimdilerde daha çok şehzade sünnet kıyafeti tercih edilmektedir. Çok modadır. Bu kıyafetin moda olmasının sebebi şu sıralarda moda olan Osmanlı filmleri olabilir. Aileler çocuklarına çok özen gösterir ve oğullarını küçük bir padişah gibi görmektedir ve yakıştırmaktadır. Birde kaftan modelleri ilgi çekmektedir. Bunlar da sünnet olacak çocuklara çok yakışmaktadır. Pelerin modelde eski bir model olmakla birlikte hala çok gözde sünnet kıyafetlerindendir. Eskiden daha çok krem rengi ve beyaz sünnet kıyafetleri tercih edilirken, günümüz de çok çeşit bulunmakla birlikte her renkte istenildiği gibi dikilmektedir. Özellikle olmazsa olmaz sünnet kıyafeti takımına uygun maşallah yazısı mutlaka bulunur.

Sünnet çocuğunun kıyafeti alındıktan sonra akrabalar, komşular vs. ziyaret edilir. Bunun sebebi sünnet çocuğu gezdirilir, sünnet eğlencesine veya mevlidine davet edilir.  Elinde hançeri yada asası ile şapkası ve diğer parçalarıyla birlikte sünnet çocuğu fotoğraf çekimine gidilir Daha sonra sünnet çocuğu kıyafetleriyle birlikte camilerde gezdirilir. Hemen hemen her sünnet çocuğu gezdirilmeye çıkmaktadır. Bu bir adettir ve bugüne kadar hala devam etmektedir. Bizde bu geleneği devam ettirmeliyiz.

Sünnet Rehberi

Selin

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir