sunnet-ne-kadar-surede-iyilesir

Sünnet Ne Kadar Sürede İyileşir

Çocuğunu sünnet yaptıran ailelerin hep kafasında su soru işareti oluşur;

Sünnet ne kadar sürede iyileşir?
Çocuğumun sünneti ne zaman iyileşir?

Bizlerde bu sorularınıza cevap bulmak için uzmanlarımız ile röportajlar yapıp ve bu röportajlardan edindiğimiz bilgiyi sizlerle paylaşalım;

Sünnetten sonra iyileşme süreci çocuğun yaşına göre değişiklik göstermektedir. Eğer çocuk yeni doğmuş, 1 aylık, 6 aylık bir bebek ise çocuğun kesilen dokusu 48 saat içinde birbirine bitişmesi gerçekleşir. 48 saat sonra kesilen deri yavaş yavaş iyileşmeye başlar ve 48 saatten sonra artık enfeksiyon kapma gibi riskler ortadan kalkar. Yeni doğan çocukların sünneti daha erken iyileşir.
Yetişkin insanlar, sünnetin tavsiye ettiği yaş grubu olan 5, 6, 7 yaşındaki çocukların iyileşme süresi yeni doğan çocuklara göre daha uzun sürer. Bu yaş grubundaki çocuklara yapılan sünnet ameliyatı erişkin bir ameliyat olduğundan iyileşme süreci de uzun sürüyor. 1 hafta hatta 1 haftadan fazla 10 gün civarında sürmektedir yetişkinlerde sünnet iyileşme süresi. 10 günden önce yetişkin sünnet çocuğunda ağrılar, kanamalar olabilir. Yetişkin çocuklar 10, 15 günü geçmeden denize, havuza gitmemeleri gerekir aksi taktirde çocuğun derisinde enfeksiyon oluşma riski oldukça yüksektir.

Çocuğun psikolojine de bağlıdır bu iyileşme süreci.

Benzer Yazılar

sunnet-takimi-fiyatlari
sunnet-elbise
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir