evde-sünnet-dugunu

Evde Sünnet Düğünü Yaparken Neye İhtiyaç Duyarız ?

Sünnet düğünlerinde en zor seçimlerden biride sünnet mekanı seçimi yani sünnet düğününüzü yapacağını yeri belirlemektir. Kimileri birbirinden şık sünnet mekanları tercih eder kimileri ise evde yapmayı tercih eder. Güzel ve oldukça büyük bir eviniz var ise birde bu evinizin güzel bir bahçesi var ise sünnet mekanı aramanıza gerek yok kendi evinizde sünnet düğününüzü yaparak sünnet mekanı masraflarından kurtulmuş olursunuz. Peki evde sünnet düğünü yaparken neye ihtiyaç duyulur bunları sizlere şöyle bir sayalım:

  1. Masa ve Sandalye: Her düğünde olduğu gibi sünnet düğününde de vazgeçilmez ekipmanlardan biri masa ve sandalyedir. Konukların rahat bir şekilde oturmaları onları ayakta tutmamak için birbirinden şık sandalyeler düğününüze kiralayabilir ve ikramda bulanacaksanız bu sandalyeler ile birlikte masa kiralayabilirsiniz. Masa ve sandalye ihtiyacınızı organizasyon firmalarında giderebilirsiniz. Organizasyon firmalarının vermiş olduğu masa ve sandalye kiralama hizmeti sayesinde sünnet düğününüz süresine kadar dilediğiniz masa ve sandalyeyi kiralayabilirsiniz.
  2. Süsleme: Sünnet düğününüzü herhangi bir mekanda da yapsanız evde de yapsanız mutlaka süsleme hizmetine ihtiyaç duyarsınız. Konukların şık bir şekilde karşılamak ve onlara şık, gösterişli bir mekan sunmak için süslemelere başvurulur. Süslemeler genellikle kapı girişlerine, evin içine ve sünnet yatağına yapılmaktadır. Süsleme birçok çeşitte yapılabilir bunlar balon, çiçek, rafya gibi birçok ekipmanlar ile yapılabilir. Süslemeyi de dilerseniz kendiniz malzeme alıp yapabilir dilerseniz de birçok süsleme yapan firmalar ile anlaşıp işin uzmanı olan onlara bırakabilirsiniz.
  3. Sünnet Şekerleri: Gelen konuklarınıza ufak bir ikramda bulunmak için tercih edilen Sünnet şekerleri de düzenleyeceğiniz sünnet düğününde unutmamanız gereken ihtiyaçlardan biridir. Sünnet şekerini dilerseniz kendini yapabilir dilerseniz de sünnet şekerleri hizmeti veren firmalardan yararlanabilirsiniz.
  4. Çocuklar İçin Eğlence: Sünnet düğünleri çoğunlukla çocukları temsil ettiğinde sünnet düğününüzde çocukları da unutmamanız gerekir. Bunun için palyaço, çizgi film karakterleri kostümlü animatörler, gösteriler vb. daha birçok çocukları eğlendirecek hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Aynı güzel bir bahçeniz varsa çocukları mutlu edecek onların bir hayli çok sevdiği parkı şişme oyunlar ile yapabilir ve onlara keyif dolu anlar yaşatabilirsiniz. Çocuklar için eğlenceli hizmetleri de organizasyon firmalarında bulabilirsiniz.
  5. Yemek: Sünnet düğünlerinin olmazsa olmaz hizmetlerinden biride sünnet yemeğidir. Sizlerde evinizde düzenleyeceğiniz sünnet düğününde konuklarınıza sünnet yemeği ikramında bulunmanız gerekir. Sünnet yemeğini dilerseniz kendiniz dilerseniz de herhangi bir yemek firmasından yaptırabilirsiniz.

Sizlerde evde sünnet düğünü yaparken bu ihtiyaçları göz önünde bulundurmanız ve bu hizmetlerden yararlandığınız taktirde güzel bir sünnet düğünü düzenleyebilirsiniz.

En Güzel Sünnet Düğünün Sizin Olması Dileğiyle

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir