sunnet_yatagi

 

Sünnet Süslemesi Nasıl Yapılır?

Bir kere sünnet süslemesine başlamadan önce şunları mutlaka bilmeniz gerekir sünnetti temsil eden renkler nelerdir, Sünneti temsil eden simge nedir, Sünneti temsil eden yazı nedir? Bunları öğrenerek süslemenizi sünnete uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Sizlere bunların cevabını verelim:

Sünneti temsil eden renkler: Beyaz ve Mavi tonları renkleridir.

Sünneti temsil eden simgeler: Nazar boncuğu, Beyaz veya mavi bir papyon, sünnet şapkası

Sünneti Temsil eden yazılar: Oldu da Bitti Maşallah, Maşallah, Azıcık ucundan,

Bunları göz önünde bulundurarak yapacağınız sünnet süslemelerinde bunları kullanabilirsiniz. Peki Sünnet süslemesi nasıl yapılır?
Sünnet süslemesi ilk başta sünnet yatağının süslenmesi ile başlar. Sünnet yatağı mavi veya beyaz kuşaklar ile süslenir bunların yanında mavi renkli özel baskılı balonlar eklenir ve yatağın dilerseniz bir yerine dilerseniz de birçok yerlerine nazar boncuğu konulur. Sadece bu kadarla bitmiyor sünnet yatağı aynı zamanda çocuğun sırtını yaslayacağı sünnet koltuğunun da şık bir şekilde süslenmesi gerekir. Yastığı da mavi beyaz kurdele ve boncuklar ile nazar boncuğu şekli çıkarıp süsleyebilirsiniz.

Sünnet yatağı süsledikten sonra sıra sünnet evi veya sünnet mekanının süslenmesine geliyor. Sünneti eğer evinizde yapacaksanız kapı girişlerine güzel güzel bir şerit rafya veya balon süslemesi yapılabilir veya organizasyon firmalarının sunmuş olduğu kapı giriş süslerinden herhangi biri kiralanır ve kapı girişleri süslenir daha sonra kapıya güzel bir nazar boncuklu ve üzerinde azıcık ucundan, maşallah, oldu da bitti maşallah yazılı askılı kapı süsü takılarak kapı giriş süsünü bu şekilde yapabilirsiniz. Kapı giriş süsü hallolduktan sonra evin içini güzel bir şekilde süslemeniz kalıyor. Bu süsleme çoğunlukla balonlar ile yapılsa da isterseniz farklı şekillerde süslemelerden de yararlanabilirsiniz.
Sünneti eğer herhangi bir mekanda yapacaksınız mekan süslemesini dilerseniz o mekanın sahibine dilerseniz de organizasyon firmalarına başvurarak yaptırabilirsiniz. Emin olun bu kişiler bu işin usta kişileri sünnet mekanınızı en şık şekilde hazırlayacaklarından hiç şüpheniz olmasın.

Sünnet mekanını süsledikten sonra sünnet kınası tepsisi, sünnet tahtı, takı tepsisi, takı sandığı gibi ihtiyaç olacak ekipmanları da nazar boncuğu veya mavi renkli kuşaklar ile süslemenizde fayda vardır.  Sizlerde bunları uygulayarak sünnet düğününüzün süslemesini şık ve kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz.

En şık ve gösterişli sünnet düğünü sizin olması dileğiyle.

bilalpmk

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir