sunnet-suslemesi

SÜNNET SÜSLEMESİ

Sünnet düğünlerinde en özen gösterilen ve bir hayli dikkatle hazırlanan sünnet etkenlerinden biride sünnet süslemesidir. Sünnet düğününün bir hayli şık ve kaliteli kılmak ve konuklarına şık bir ortamda karşılamak isteyenler sünnet süslemesi hizmetlerinden yararlanabilirler. Sünnet süslemelerinde genellikle mavi renk ve nazar boncuğu önemli bir rol oynamaktadır. Sünneti temsil eden renk olan mavi sünnet süslemelerinde de bir hayli tercih edilen renklerden biridir. Nazar boncuğu ise sünneti temsil eden bir simgedir bu nedenle de sünnet süslemelerinde nazar boncuğuna da yer verilir. Sünnet süslemesi  birkaç çeşide ayrılır bunları sizlere sıralayalım:

  1. Sünnet Yatağı Süslemesi: Sünnet düğününüzde çocuğunuz ayakta durmaz bir yatakta uzanıyor veya oturuyor olacak bu sebeple de sünnet yatağının süslenmesi düğününüzü bir hayli şık kılacaktır. Sünnet yatakları genellikle tül süslemesi ve nazar boncukları ile bir hayli şık hale getirilir. Aynı zamanda isteğe göre sünnet yatağınızı maşallah yazısı ve balonlar ile de süsleyebilirsiniz
  2. Sünnet Arabası Süslemesi: Sünnet arabaları süslemesi genellikle çocuğun bineceği arabanın mavi ve beyaz balonlar ile süslenmesi, arabanın arka kısmına nazar boncukları takılması ve arabanın ön arka plakasına maşallah yazılı kağıt yapıştırılması. Bu şekilde sünnet arabası süslemenizi şık bir şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz balon süslemesi değil de çiçek süslemesinden de yararlanabilirsiniz.
  3. Sünnet Masaları ve Sünnet Sandalyesi Süslemesi: Sünnet mekanlarında düzenleyeceğiniz dünnet düğününün masa ve sandalye süslemesine de önem vermelisiniz. Genellikle sandalye süslemesi mavi renkli kuşak ile yapılır. Kuşaktan şık bir desen yaparak sandalye süslenir. Sünnet masa süslemesi ise size kalmış bir şey ama genellikle beyaz bir örtü serilerek şık suplalar, kaşıklar, peçetelikler konulur ve masanın ortasına da isteğinizde göre dilerseniz şamdan, dilerseniz çiçekli vazo, dilerseniz ayna gibi bir çok masa üzeri süsleme ekipmanlarından yararlanabilirsiniz.
  4. Sünnet Mekanı Süslemesi: Süslemeler arasında en önemlisi olan ve bir hayli özenle yapılması gereken süslemelerden biride sünnet mekanı süslemesidir. Sünnet mekanı süslemesi genellikle organizasyon firmalarının yardımı veya süslemecilerin yardımı ile yapılır. Bu tür süslemeyi tek başınıza yapmak oldukça zordur. Kaliteli ve gösterişli bir sünnet düğünü düzenlemek istiyorsanız bu işin uzmanları olan organizasyon firmaları veya süslemecilere bırakmalısınız. Sünnet mekanı süslemesi genellikle balonlar ile yapılır. Mavi ve beyaz renkli balonlar ile birbirinden şık şekiller ile mekan süslemesi yapılır. Balonda nazar boncuğu yapımı, balon harfler ile çocuğun isimi yazımı, balon tak ile konuklarınızı şık bir şekilde karşılamak gibi birçok balon süsleme çeşitleri mevcuttur. Sünnet mekanı süslemesini organizasyon firmaları veya süsleme firmaları ile görüşerek onlardan daha parlak fikirler alabilir ve şık bir süsleme yapabilirsiniz.

Bunlar sadece sünnet düğünlerinin önemli süslemelerindendir. Bunlar gibi birçok süsleme çeşitleri mevcuttur. Sizler bu saydıklarımıza önem vererek şık bir sünnet düğünü yapabilirsiniz.

En güzel, en şık ve gösterişli Sünnet düğünün sizin olma dileğiyle.

Bilalpmk

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir