sunnette-ne-dagitilir

Sünnette Ne Dağıtılır?

Sünnet düğünlerinde ailelerin sıkça karşılaşmış olduğu bir soru vardır. Hatırlatalım bu soruyu Sünnette ne dağıtılır? Bizlerde bu soruyu araştırdık ve günümüzde düzenlenen sünnet düğünlerinde ne dağıtılıyor bunları öğrenip sizlere sunduk.

Günümüzde hem sünnet mevlidinde,  hem sünnet kınasında hem de sünnet mevlidinde konuklara bir şeyler dağıtılır. Öncelikle sünnet mevlidinde konuklara ne dağıtılıyor bunları söyleyelim;Sünnet mevlidinde öncelikle konuklara yemek dağıtımı yapılır. Yemekler tavuklu nohutlu pilav, yaprak sarması, börek, tatlı ve ayran oluyor genellikle. Hediyelik olarak ta şık hediyelik kutuların içine konulmuş şeker veya lokum, kokulu taş veya kokulu tesbih  ve şık şişelere konulmuş kolonya dağıtılıyor.

Sünnet kınasında da konuklara özel sünnet tasarımlı paketlere konulmuş kına ve dolaplara asmak için sünnet ile alakalı, sünnet çocuğunun isminin veya maşallah, oldu da bitti maşallah vb. yazılı magnetli ürünler, sünnet desenli kokulu taşlar ve paketlere konulmuş kuruyemiş dağıtılır.

Sünnet düğünlerinde ise çok sık yapılmasa da konuklara sünnet hediyelikleri dağıtılıyor. Bunlar birbirinden şık sünnet şekerleri, sünnet magnetleri oluyor.

Sünnet mevlidi, sünnet kınası ve sünnet düğünlerinde konuklara ikramlarda ve hediyede bulunma gelenek haline gelmiştir. Sizlerde düzenleyeceğiniz sünnet düğününde ihtiyaç listesine sünnet şekerler, sünnet magnetleri, sünnet pleksi vb. sünnet hediyeliklerine yer veriniz.

Benzer Yazılar

sunnet-mevlit-tesbihi
sunnet-kurabiye-modelleri
sunnette-ne-dagitilir
sunnet-masasi-susleme
sunnet-magnetleri-fiyatlari
Sünnet Şekerleri ve Hediyeleri
Sünnet Şekerleri Örneği
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir