sünnet-sekerii

SÜNNET ŞEKERİ

Sünnet düğünü sünnet çocuğu için hazırlanan törendir. Sünnet düğününde aileler gerçekleştirecekleri törenin veya mevlidin çok özenli olmasına, her şeyin dört dörtlük olmasını isterler. Özellikle dışarıdan gelen misafirlerin çok memnun kalmalarını güzel iltifatlar etmelerini beklerler. Bu sebepten misafirleri en mutlu edici şey düğün sahibinin güler yüzlü olması, ilgili davranmaları ve küçük minik hediyeler ve ikramlıklardır. Bu hediyeler sünnet düğününden veya mevlitten kalan hatıralar olarak saklanılmaktadır. Sünnet hediyelerine örnek olarak sünnet şekerleri verilebilir.

Sünnet şekerleri yenilebilen özenle paketlenmiş halde olmaktadır. Şekerlerin yanında saklanabilen hediyeler de verilir. Veya küçük kutularda tercihen mavi renklerde, içlerine kurabiye de konulabilen şekilleri de vardır. Bu sünnet şeker ve süslerini, sünnet mevlidi için satış yapılan çarşılarda ve internette bulabilmeniz mümkündür.

Mağazalarda her çeşit sünnet şekerleri bulunmaktadır. Uğur böcekli, nazar boncuklu, kelebekli, hançer şeklinde ve daha birçok çeşit bulunmaktadır. Ayrıca bu şekerliklerin üzerine isim, ayet, dua ve kendinizin tasarlayabileceği bir çok şekillerde de yaptırabilirsiniz. Kokulu istediğiniz takdirde, kokulu da yaptırabilmektedir.  Bunları kataloglardan, internetten detaylı şekilde bakabilirsiniz. İstediğiniz renkte modelde tercih edebilirsiniz.

Gelelim bu sünnet şekerlerinin dağıtımına. Bu sünnet şekerleri mevlid yapıldığında veya düğün esnasında dağıtabilirsiniz. Sünnet şekerlerinin içinde bulunduğu sünnet şekeri sepetleri veya tepsiler vardır. Bu süslenmiş sepetlerle misafirlerinize ikramda bulunabilirsiniz. Sünnet şekerleri herkesin bütçesine uygun şekilde rahatlıkla bulunabilmektedir. Hediyeler mevlid yapılacaksa mevlidin sonuna doğru, tören yapılacaksa törenin sonuna doğru dağıtılır. Sünnet şekeri dağıtılmadan önce önemli olan nokta kaç kişiye dağıtım yapılacağı kaç tane yaptırılacağıdır. Çünkü davetli listemizin sayısını tam olarak bilmezsek mahcup duruma düşüp üzülebiliriz. Bu sebepten dolayı her zaman aldığımız ikramlık ve hediyeleri fazla sayılarda yaptırtmalıyız.

Taçsız Prenses

Benzer Yazılar

sunnet-mevlit-tesbihi
sunnet-kurabiye-modelleri
sunnette-ne-dagitilir
sunnet-masasi-susleme
sunnet-magnetleri-fiyatlari
Sünnet Şekerleri ve Hediyeleri
Sünnet Şekerleri Örneği
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir