sunnet-banyosu-ne-zaman-yapilir

İlk Sünnet Banyosu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Sünnet,  her erkek çocuğunun erkekliğe ilk adım olarak attığı önemli günlerden biridir. Çocuklar her ne kadar sünneti sevmese de, sünnet olmak istemese de aile zoru veya herhangi bir şekilde sünnet aşamasından geçiyorlar. Sünnet erkek çocuklar için kötü bir gün olarak bilinse de aile için bu günün büyük bir önemi vardır. Çocuğun sünnet olacağı zamanlarda aile çocuğa daha bir düşkün olur ve çocuğun her istediklerini alarak çocuğu sünnette ikna etmeye çabalarlar.

Sünnetten sonra ailelerin kafasında birçok soru işaretleri olur.  Yapmış olduğumuz sunnetrehberi.com web sitesinde bu sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ailelerin en çok merak ettiği soru İlk sünnet banyosu ne zaman yapılmalıdır? Gelin bu sorunuzu cevaplayalım;

Sünnetten yapılırken sarılan pansumandan 1 gün geçince bu pansuman açılır. Bu açılmayla birlikte ilk banyoyu yaptırabilirsiniz. Lakin kanama, enfeksiyon, ağrılar oluşması durumunda pansumanın açıldıktan 3 gün sonra banyo yapmanız daha yararlı olacaktır. Çocuğunuzu sünnet yapıp 3 gün geçtikten sonra çocuğunuzu ılık su ile mutlaka banyo yapmanız gerekir. Bu banyoda çocuk sünnet bölgesini sık sık sabunla yıkaması sonucunda sünnet yaraları çabuk iyileşir. Çocuğunuzun sünnet olduktan 3 gün sonra ılıklı su ile güzel bir banyo yapmalısınız. Sünnetten sonra sünnet bölgesinin pislenmesi olumsuz sonuçlara yol açabilir böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız sünnetten 3 gün sonra çocuğunuzu ılık su ile banyo yaptırın.

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir