sunnetten-sonra-bakim

Çocuğunuz sünnet olurken verilen uyuşturucu madde ile çocuğunuz sünnette ağrı görmemiştir, sadece sünnetin deri kesmek, kanama gibi algıların verdiği psikolojik korku ile çocuk ağlar. Yani aslında çocuk sünnet olurken bir acı hissetmez sadece psikolojik olarak bir korku hisseder ve bu sebeple ağlar. Lakin 3 saat aradan sonra sünnet bitince sünnet çocuğunun sünnet bölgesinde bulunan uyuşturucu etkisini kaybeder ve sünnet çocuğuna bu dakikadan sonra acılar başlar.

Peki bu Sünnet acısını hafifletmek için ne yapmalıyım? Sünnetten sonra bakım nedir? Bunların cevaplarını sizlere madde madde verelim;

  • Sünnetten sonra çocuğunuzun ağrısını kesmek için ağrı kesici haplar veya şuruplardan yararlanabilirsiniz. Bu ağrı kesici hap veya şurubu günde 2 kez çocuğunuza içirmenizde fayda vardır.
  • Sünnetten 24 saat sonra sünnet çocuğunu ılık suyla yıkamanız iyi olacaktır. Sünnet bölgesinde oluşan pislikleri temizlemek amaçlı.
  • Sünnetten sonra çocuğunuzun pansumanını çıkardığınızda sikiş olan bölgelere antibiyotik kremler sürünüz ve bu işlemi her pansumanı çıkarttığınızda uygulayınız.
  • Sünnetten sonra sargı bezinde bulunan ufak kanamaları aldırış etmeyin lakin bu kanama durmak durmadan kanıyorsa, ve bu kanamalar büyük kanamalarsa hemen hekiminize haber veriniz.
  • Sünnetten sonra sünnet bölgesinde oluşan şişikler ve morarmalar normaldir bunları büyük endişe haline getirmeyiniz.
  • Sünnetten sonra çocuğunuzun pipi içeri kaçıyorsa onu durmadan dışarıya çıkarın bu işlem sürekli tekrarlanırsa hekiminize danışın.
  • Sünnetten 1 gün sonra üzerine bişey giyebilir, istediğiniz şeyi yiyip içebilirsiniz, tuvalete rahatlıkla gidebilirsiniz, dışarı çıkıp gezebilir ve banyo yapabilirsiniz.
  • Sünnetten sonra çocuğunuzu bunaltacak aman yürüme, şöyle yapma kanar gibi cümlelerden uzak durunuz aksine banyo yaparsan temizlenecektir, yürürsen çabuk iyileşecektir gibi cümleler kullanınız.

Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde sünnetten sonra çocuğunuzun bakımını güzel bir şekilde yapmış olursunuz ve bu şekilde çocuğunuzun sünneti acısız sağlam bir şekilde geçirmesini sağlamış olursunuz.

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir