neden-sunnet-olunur

Neden Sünnet Olunur? Niye Sünnet Oluruz?

Erkeklerin hayatlarında bir kez olduğu ve korktuğu halde yerine getirilen bir görev haline gelen sünnet erkeklerin özel günlerinden biridir. Erkekliğe atılan ilk adım olan sünneti çoğu erkek çocuklar korktukları için ve sünneti gözünde çok büyüttükleri için olmak istemezler lakin aile zorunluluğu ve herkesin uyguladığı sünneti kişi kendi üzerinde de zorunlu hissedip sünnet görevini yerine getirmektedirler.

Peki sünnet neden olunur? Niye sünnet oluruz?  Son zamanlarda sünnet olacak çocukların en çok merak ettiği sorulardan biridir. Bizlerde bu sorunuza cevap aramak için araştırmalar yaptık ve cevaplarını sizlere aşağıda madde madde sunduk. İşte neden sünnet oluruz? Sorusunun cevabı;

  • En önemli neden dinimizde büyük bir önemi olması. Son Peygamberimiz Hz. Muhammet (s.a.v.) üzerinde çok durduğu ve her Müslüman erkeğe mutlaka yapması gereken sünnetlerden biri olarak kılmıştır.
  • İnsan sağlığına oldukça yararı vardır. Yani sünnet olmak sağlıklıdır. Çoğu Hristiyanlar sağlığı için sünnet olurlar.
  • Kültürel sebeplerden dolayı sünnet oluruz. Günümüzde bir gelenek haline gelmiştir sünnet her erkek çocuk sünnet olup güzel bir sünnet düğünü yapmak.
  • Hijyen ve estetik güzellik için. Penis bölgesinin temiz ve daha güzel görünmesi için.
  • Çevremizdeki her erkek çocuklarının uygulamasından. Herkesin sünneti kabul edip uygulamasından dolayı.

Saydığımız bu maddeler Neden sünnet olduğumuzun en önemli cevaplarıdır.

Benzer Yazılar

sunnet-dugunu-dekorasyonu
sunnet-kulodu-fiyatlari
sunnet-straforu
0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir